Yaşam Birlikte yaşama katkı: TarkaCup, 10 projeye destek verecek

Birlikte yaşama katkı: TarkaCup, 10 projeye destek verecek

Almanya’da “kültürler arası ilişkiler” alanında 2020 yılının spor olayı olmaya aday TarkaCup’ın 20'nci yıl kutlamaları yaklaşıyor. 15 kişilik bir ekibin sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde destek vereceği 10 kuruluşun temsilcileri Stuttgart’ta bir araya geldi.

TarkaCup CEO’su Sami Tombul, Göppingen kentinin en seçkin ve dev spor merkezlerinden 4 bin kişilik EWS Arena’da gerçekleşecek organizasyondan elde edilen gelirle ana proje olan Afrika’da 3 su kuyusu açtıracaklarını ve katarakt ameliyatlarına destek vereceklerini söyledi.

Marka haline gelmiş olan, uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı organize edilen TarkaCup’ın yöneticisi Tombul ana projenin yanı sıra 10 yerel projeye de destek vereceklerini bildirdi. Sami Tombul toplantıyla ilgili şunları söyledi:

20’NCİ YILA YAKIŞAN ORGANİZASYON

“Bugün ekibimiz TarkaCup 2020 şemsiyesi altında desteklenecek olan sosyal sorumluluk projelerinin ve vakıfların temsilcileri ile çok yapıcı, ama bir o kadar da duygusal bir toplantı gerçekleştirdi. Sosyal sorumluluk projelerin sunumlarını dinlerken, bu insanların hayatlarından ödün vererek hatta hayatlarını tamamen yardıma adayarak, gerçekleştirdikleri hizmetleri hayranlıkla izledik. Bugünkü toplantı bizlere sosyal sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatmış oldu.

Hayatından ödün vererek insanlara, topluma, hayvanlara, çevremize durmaksızın hizmet eden herkese teşekkür ediyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu sene de sporseverleri, tüm misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Sıfır hata başarılı organizasyon ile 20’nci yılımıza yakışan bir turnuva ve kutlamalar bizi bekliyor. Çokkültürlü topluma, barış, dostluk ve huzur içinde birlikte yaşama örnek olan projemizin 20. yılını kutlamaktan onur duyuyoruz.”

TarkaCup’ın fikir babası ve kurucusu Sami Tombul, tam 19 yıldan bu yana sosyal projelerle de futbolu bir araya getirdiklerini ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını da söyledi.

ÖĞRENCİDEN YAŞLILARA, HASTALARDAN SOKAK HAYVANLARINA

Öte yandan Feuerbach semtindeki Alman hayır kurumu AWO salonlarında gerçekleşen buluşmada şu kuruluşların temsilcileri yer aldı:

– Emin Eller e.V. (Yaşlı insanlara yaşam evi | Selbstorganisierte Pflege-Wohngemeınschaft )

– BEAID e.V. (Afrika‘da kimsesiz çocuklara, yetimlere ve yaşlılara yardım projesi )

– HASENE e,V ( Afrika’da su kuyuları projesi )

– ATA e.V. ( Türkiye ‘deki sokak hayvanlara yardım )

-Ulm Kanserli Çocuklara Yardım Grubu (Förderkreis f, Tumor- und Leukämiekranke Kinder Ulm e.V. – Elternhäuser für kranke Kinder )

– MUSAID e.V. (Afrika’da katarakt ameliyatları | Grauer Star OPs in Afrika )

– SADAKE e.V. ( Bosna‘daki talebelere okul yapım ve burs hizmetleri )

– POSOF Derneği (Türkiye Posof’ta talebelere ve öğrencilere yardım projeleri )

12 FUTBOL TAKIMI KATILACAK

Türkiye`nin ve Almanya’nın eski profesyonel yıldız futbolcuları ve star popçularının da yer alacağı bu çok özel turnuvaya 12 futbol takımı katılacak.

Final maçını ise eski Bundesliga (Federal Lig) ve FIFA Kokartlı Alman hakem Knut Kircher yönetecek.

BAŞKONSOLOS ÖNER VE BAŞKAN TİLL KUPALARI TAKDİM EDECEK

Kuruluşunun 2O. yılını dev organizasyonunu popun güçlü ismi Mustafa Ceceli ve futbol dünyasının All Star yıldızlarıyla kutlayacak olan Tarkacup turnuvasI töreninde Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner ve Göppingen Büyükşehir Belediye Başkanı Guido Till de hazır bulunacaklar.

Yüze yakın gönüllünün görev alacağı Tarkacup hakkında ayrıntılı bilginin “www.tarka-cup2020.com”sitesinden alınabileceği belirtildi.

HALKWEB-STUTTGART

Tags: Manşet, Sami Tombul, TarkaCup, Göppingen, EWS Arena, futbol, Guido Till, Erkan Öner

Popüler Haberler

Dost-Der kongre sürecini başlattı:“Emekçilerin evine misafir olalım”

Türkiye kökenli işçilerin Almanya’ya göçü neredeyse 60 yıla ulaştı. İşçilerin buralara gelişinden kısa bir süre sonra dernekleşmeler de başladı. Bu yıllarda dernekler tam anlamıyla işçi dernekleri durumundaydı. Daha sonraki yıllarda ise çeşitlilik kazandı.

Linç kültürü: Can Dündar ve Barbaros Şansal tartışıyor

Özgürüz Radyo kültür etkinlikleri kapsamında 10 Aralık’ta Berlin'de “Tan Gazetesi Baskını” belgeseli ardından Can Dündar ve Barbaros Şansal “linç kültürü” üzerine tartışacak.

Müzisyen Suavi Almanya’dan uyardı: “Alevileri tuzağa düşüremezsiniz!”

Tanınmış sanatçı Suavi, Almanya'daki konseri sonrasında Alevilere yönelik yeni oyunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Kendisi Viyanalı, ailesi Polonyalı ve Çek: Genç bir kadının saz tutkusu

Son birkaç yıldır sazı ve sözüyle sosyal medyada tam bir fenomene dönüşen genç sanatçı Petra Nachtmanova, büyük tutkusu “Saz” için bir belgesel hazırladı. İstanbul ve Berlin'de art arda galası yapılan filmin ve sazın anlamını Nachtmanova, Özlem Coşkun ve Ali Yıldırım'a anlattı.

CHP Almanya’dan ARD’ye sert tepki: “Haberi düzeltin!”

Alman devlet televizyonu ARD’de 1 Aralık 2019 gecesi yayına giren “Dersim katliamı” haberine ve Atatürk-Hitler işbirliği iddialarına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Almanya örgütlenmelerinden sert tepki geldi.

Tüm Haberler

“Bedel” iddiasına tokat gibi yanıt: DİTİB’e milyonlarca avroluk “Alman yardımı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’daki Aleviler için “Ali’siz Alevilik” söylemlerine ve Alman devletinin finanse ettiği yönündeki imasına yönelik tepkiler dinmiyor.
dd

Etkili mesaj: Yabancıya ev vermeyen Alman’a para cezası

Almanya’nın Augsburg kentinde bir mahkeme, dairesini yabancı uyruklulara kiralamak istemeyen ev sahibini bin avro tutarında bir para cezasına çarptırdı.
dd

Dünyada en kaliteli yaşam Norveç’te

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın açıkladığı İnsani Gelişmişlik Endeksi’nde Norveç yine birinci oldu. Türkiye ise "çok yüksek" yaşam kalitesine sahip olunan 62 ülke arasında 59’uncu sırada.
dd

Dost-Der kongre sürecini başlattı:“Emekçilerin evine misafir olalım”

Türkiye kökenli işçilerin Almanya’ya göçü neredeyse 60 yıla ulaştı. İşçilerin buralara gelişinden kısa bir süre sonra dernekleşmeler de başladı. Bu yıllarda dernekler tam anlamıyla işçi dernekleri durumundaydı. Daha sonraki yıllarda ise çeşitlilik kazandı.
dd

TarkaCup’a yıldız yağacak

İnterkültürel spor etkinliği TarkaCup’ın 16 Şubat 2020 tarihindeki 20. yıldönümü için düzenlenen dev kutlamasına yıldız yağacak. Efsane futbolcular, sinema yıldızları, spor haberlerinin usta isimleri, müzik ve dizi dünyasının star isimleri 4 bin kişilik EWS Arena’daki mega program için Göpppingen’e gelecek.
dd

Yeşil milletvekili Cemal Bozoğlu: “Irkçılar durumu daha da zorlaştırıyor”

Almanya’da 49 yaşındaki bir itfaiyecinin öldürülmesi göçmen tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Irkçılar olayı sosyal medyaya taşıyarak nefret kusarken, Yeşiller milletvekili Cemal Bozoğlu radikal sağcıların her olayı fırsata çevirme hırsına dikkat çekti.
dd

AABF Genel Sekreter Yardımcısı Kurtyiğit: “Alevileri tarif etmek Erdoğan’a düşmez”

Almanya'daki Alevi hareketinin önemli hukuki kazanımları olduğuna dikkat çeken Gülay Kurtyiğit, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Alevilikle ilgili sözlerini yorumlarken, “Bizler Almanya’da inanç özgürlüğümüzü ve bu alandaki haklarımızı kullanıyoruz” diye hatırlattı.
dd

Müzisyen Suavi Almanya’dan uyardı: “Alevileri tuzağa düşüremezsiniz!”

Tanınmış sanatçı Suavi, Almanya'daki konseri sonrasında Alevilere yönelik yeni oyunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
dd

Sığınmacıların sınır dışı edilmesini protesto ettiler

Gazeteler neredeyse her gün açlık, baskı, tehdit, işkence ve savaş nedeniyle bin bir zorluğu aşarak bir umut peşine düşenlerin ölüm haberlerini veriyor. Almanya'da bu tabloya yönelik protesto gösterileri de giderek artıyor.
dd