Yaşam Birlikte yaşama katkı: TarkaCup, 10 projeye destek verecek

Birlikte yaşama katkı: TarkaCup, 10 projeye destek verecek

Almanya’da “kültürler arası ilişkiler” alanında 2020 yılının spor olayı olmaya aday TarkaCup’ın 20'nci yıl kutlamaları yaklaşıyor. 15 kişilik bir ekibin sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde destek vereceği 10 kuruluşun temsilcileri Stuttgart’ta bir araya geldi.

TarkaCup CEO’su Sami Tombul, Göppingen kentinin en seçkin ve dev spor merkezlerinden 4 bin kişilik EWS Arena’da gerçekleşecek organizasyondan elde edilen gelirle ana proje olan Afrika’da 3 su kuyusu açtıracaklarını ve katarakt ameliyatlarına destek vereceklerini söyledi.

Marka haline gelmiş olan, uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı organize edilen TarkaCup’ın yöneticisi Tombul ana projenin yanı sıra 10 yerel projeye de destek vereceklerini bildirdi. Sami Tombul toplantıyla ilgili şunları söyledi:

20’NCİ YILA YAKIŞAN ORGANİZASYON

“Bugün ekibimiz TarkaCup 2020 şemsiyesi altında desteklenecek olan sosyal sorumluluk projelerinin ve vakıfların temsilcileri ile çok yapıcı, ama bir o kadar da duygusal bir toplantı gerçekleştirdi. Sosyal sorumluluk projelerin sunumlarını dinlerken, bu insanların hayatlarından ödün vererek hatta hayatlarını tamamen yardıma adayarak, gerçekleştirdikleri hizmetleri hayranlıkla izledik. Bugünkü toplantı bizlere sosyal sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlatmış oldu.

Hayatından ödün vererek insanlara, topluma, hayvanlara, çevremize durmaksızın hizmet eden herkese teşekkür ediyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu sene de sporseverleri, tüm misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Sıfır hata başarılı organizasyon ile 20’nci yılımıza yakışan bir turnuva ve kutlamalar bizi bekliyor. Çokkültürlü topluma, barış, dostluk ve huzur içinde birlikte yaşama örnek olan projemizin 20. yılını kutlamaktan onur duyuyoruz.”

TarkaCup’ın fikir babası ve kurucusu Sami Tombul, tam 19 yıldan bu yana sosyal projelerle de futbolu bir araya getirdiklerini ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını da söyledi.

ÖĞRENCİDEN YAŞLILARA, HASTALARDAN SOKAK HAYVANLARINA

Öte yandan Feuerbach semtindeki Alman hayır kurumu AWO salonlarında gerçekleşen buluşmada şu kuruluşların temsilcileri yer aldı:

– Emin Eller e.V. (Yaşlı insanlara yaşam evi | Selbstorganisierte Pflege-Wohngemeınschaft )

– BEAID e.V. (Afrika‘da kimsesiz çocuklara, yetimlere ve yaşlılara yardım projesi )

– HASENE e,V ( Afrika’da su kuyuları projesi )

– ATA e.V. ( Türkiye ‘deki sokak hayvanlara yardım )

-Ulm Kanserli Çocuklara Yardım Grubu (Förderkreis f, Tumor- und Leukämiekranke Kinder Ulm e.V. – Elternhäuser für kranke Kinder )

– MUSAID e.V. (Afrika’da katarakt ameliyatları | Grauer Star OPs in Afrika )

– SADAKE e.V. ( Bosna‘daki talebelere okul yapım ve burs hizmetleri )

– POSOF Derneği (Türkiye Posof’ta talebelere ve öğrencilere yardım projeleri )

12 FUTBOL TAKIMI KATILACAK

Türkiye`nin ve Almanya’nın eski profesyonel yıldız futbolcuları ve star popçularının da yer alacağı bu çok özel turnuvaya 12 futbol takımı katılacak.

Final maçını ise eski Bundesliga (Federal Lig) ve FIFA Kokartlı Alman hakem Knut Kircher yönetecek.

BAŞKONSOLOS ÖNER VE BAŞKAN TİLL KUPALARI TAKDİM EDECEK

Kuruluşunun 2O. yılını dev organizasyonunu popun güçlü ismi Mustafa Ceceli ve futbol dünyasının All Star yıldızlarıyla kutlayacak olan Tarkacup turnuvasI töreninde Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner ve Göppingen Büyükşehir Belediye Başkanı Guido Till de hazır bulunacaklar.

Yüze yakın gönüllünün görev alacağı Tarkacup hakkında ayrıntılı bilginin “www.tarka-cup2020.com”sitesinden alınabileceği belirtildi.

HALKWEB-STUTTGART

Tags: Manşet, Sami Tombul, TarkaCup, Göppingen, EWS Arena, futbol, Guido Till, Erkan Öner

Popüler Haberler

Avusturya fena karıştı: “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 

Avukat İlke Çakar uyardı: “Türkiye’den emeklilikte zam öncesi son 2 gün“

Türk hukukçu ve sosyal güvenlik alanında uzman avukat İlke Çakar, Avrupalı Türklere seslenerek “Türkiye’den emeklilikte zam öncesi son 2 gün fırsatını değerlendirin” dedi.

Maske yok, test yok: Almanya’da Türk inşaat işçileri koronaya yakalandı

Salgın döneminde “Stuttgart 21” şantiyelerinde çalışan ve Türkiye’den getirilen 6 inşaat işçisinin koronavirüse yakalandığı haberi Almanya’da ortalığı karıştırdı. Türk inşaat firması ERFA bünyesinde çalışan 6 Türk işçide koronovirüsü tespit edilirken, ikisi hastaneye kaldırıldı. 4’ü ise barınma yerlerinde iki hafta tutulacak.

Sosyal medyada bu karikatür dolaşıyor: “Atatürk ayakkabılı Erdoğan”

Almanya’da Twitter, WhatsApp ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinden, ayağına bol gelen Atatürk ayakkabıları ile aynaya bakan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karikatürü dolaşıyor.

Avrupa Parlamentosu Milletvekili Özlem Demirel: “İktidar gücünü kaybettikçe karizmatik liderlere saldırıyor”

23 Nisan broşüründe Alevi Dedesi görseline de yer veren ve bu nedenle siyaset sahnesinde ve iktidar yanlısı basında linç edilen, hakkında yasal işlem başlatılan Ekrem İmamoğlu’na bir destek de Avrupa’dan geldi. Avrupa Parlamentosu Alevi Dostluk Grubu’ndan Sol Parti milletvekili Özlem Alev Demirel İmamoğlu’nu çalışmasından dolayı kutladı ve dayanışma içinde olduklarını bildirdi. AP Milletvekili Demirel “İktidar gücünü kaybettikçe karizmatik liderlere saldırıyor” dedi.

Tüm Haberler

Alman milliyetçilerin işçi sınıfından destek alma hesapları: Sağ popülistler sendika binasını işgal etti

Sağcı eylemcilerin Alman Sendikalar Birliği sendika işgali, yeni soru işaretlerine neden oldu. Polis binaya izinsiz giren 5 milliyetçi eylemciyi itfaiye ekiplerinin yardımı ile aşağıya indirdi ve gözaltına aldı.
dd

Avusturya fena karıştı: “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 
dd

“Merkel farkı”: Almanya’nın koronavirüsle mücadelesinde kadınca yaklaşım etkili olmuş

Federal Almanya, uluslararası değerlendirmelere göre, koronavirüsle mücadelede başarılı ülkeler arasında yer alıyor. Berlin eyalet milletvekili Emine Demirbüken-Wegner bu başarının “bir kadın farkı” olarak görülmesini önerdi.
dd

AB’nin geleceği: İngilizlere göre Avrupa yeniden nasıl şekilleniyor?

Pandeminin, Avrupa Birliği’ni çözülmeye götürebileceğine dair bir  analiz İngiliz The Guardian gazetesinde yayınlandı. Çözülmenin  birden fazla adımdan oluşacağına dikkat çekilen değerlendirmede, Avrupa Birliği’nin yıkıcı darbeler alacağı belirtiliyor.  
dd

Stuttgart Başkonsolosu Öner: “Gençlerimiz 19 Mayıs ruhuyla her iki topluma da yarar sağlayacak”

Esslingen Nürtingen ve Çevresi Türk Okul Aile Birlikleri Derneği (Toab Ess/Nür) “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları çerçevesinde dijital şölene damgasını vurdu.
dd

Almanya’nın dört bir köşesinde Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudular

Almanya’daki Türkiye kökenli gençler ülkenin dört bir yanında çektikleri videolarla özel bir 19 Mayıs kutlaması gerçekleştirdiler.
dd

Kabare ustası Muhsin Omurca: “Korona çağının ‘en komiği’ sağ popülistler”

Muhsin Omurca korona yasağı karşıtlarına  seslendi: “Koronanın ‘en komiği’ sağ popülistler ve komplo teoriciler. Ne kadar komik olduklarını bilseler bu işten iyi para kazanırlardı”
dd

Stuttgart korona gösterilerinin kalesine dönüştü: Polis ceza yağdırdı

Almanya'da kentlerde düzenlenen korona önlemlerini protesto gösterileri bir kez daha sağ popülistlerin ve komplo teoricilerin şovuna dönüştü. Haftalardır korona yasağı karşıtlarının eylemlerine sahne olan Stuttgart adeta salgın gösterilerinin kalesi durumunda. Polis kurallara uymayan eylemcilere ceza yağdırdı.
dd